Sohbet Odaları

Sohbet Odaları

Sohbet odaları

Sohbet siteleri başlıklı bir önceki yazımızda sizlere sohbet sistemlerini anlatmıştık.Sohbet odaları ise bütün sitelerde bulunan ve çeşitli kuralları barındıran site içerisindeki bölümler olarak olarak düşünebiliriz veya  bir evin odaları gibi düşünebiliriz.

Bu mantık ile baktığımız zaman bir misafir geldiğinde evimizin salonuna gelir. Sohbet sitelerinde de durum aynıdır.İlk defa gelen kullanıcı sitenin ilk odası yani lobi olarak adlandırılan odaya giriş yapar. Sitemizden örnek verecek olursak sohbetyeri odası buna en iyi örnektir.

Siteler genellikle yerleşim olarak her ülke, şehir, ilçelerden insanları barındırmaktadır.Bu nedenle bu şekilde odaların olması belirtilen yerlerden insanların bir araya gelmesi için ve sohbet edebilmesi için yapılmış çeşitli oda isimlerine rastlamak mümkündür.

Sohbet odaları yukarda belirttiğim kategoriler haricinde aynı görüşü benimseyen, aynı müzik tarzını sevenler, site içerisinde iyi anlaşan insanların gruplar halinde kendilerine odalar açmasıyla da yine çeşitli odalar ortaya çıkmaktadır.

Sohbet Odaları ve Kuralları

Bazı odaların kendince kuralları vardır. Mesela İslam sohbet odasında müzik çalınması ne kadar doğru olabilir? Bu nedenle oda sahiplerinin buna benzer odalarda kısıtlamaları mevcuttur.Başka bir örnek verecek olursak sorun destek odasında sorunları çözmek için bulunan yetkili arkadaşlarımız bulunmakta, sorunu olmayan birinin gidip o odada gereksiz beklemesi ne kadar doğru olabilir? Tabiki doğru değil.Bu yüzden sorun destek odasında beklemek yasaktır.

Ayrıca topluluğun huzurunu bozan her türlü eylem, davranış ve konuşma üslubu sitemizde yasaktır.

Kuralların Dışına Çıkarsam Ne Olur?

Kurallarımız insanları huzur içinde vakit geçirmesi için yönetim ekibi tarafından belirlenmiş ve uygulanan kurallardır.

Kurallara uymayan kişiler için çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır.İhlal ettiğiniz kurala göre belirlenmiş bir kısıtlama yani yaptırım bulunmaktadır. En ağır yaptırım şeklimiz siteden engellemektir.Engellenen kişiler cihaz ve konum dahil olmak üzere ip adresine uygulanmaktadır.

Böylece sitemize tekrar gelerek aynı davranışları sergileme şansınız olmayabilir.

Sohbet Odası Nasıl Açılır?

Sitemizde oda sahibi olmak ücretsizdir. Ancak benzer bir formatta oda varken ikincisini açma gereği duymuyoruz.Örnek verecek olursak iki tane Ankara sohbet odası olması doğru olmaz.İlk odayı açan arkadaşlarımız bu yüzden alınganlıklar ortaya çıkabilir.

Sitemizde olmayan bir format ile oda açmak için ise en az 10 kişilik bir arkadaş grubunuz ile oda açma işlemini yetkili arkadaşlarımızdan rica etmeniz durumunda odanız açılacaktır.

Oda Sıralaması Neye Göre Yapılmaktadır?

Oda sıralamaları gün içerisinde 5 6 kez bütün odalar kontrol edilerek.Aktif kullanıcı sayıları kontrol edilerek not edilmektedir.Hafta sonunda bu notlar bir araya getirilerek en yüksekten en aşağı doğru sıralamayı yapmaktayız.

Oda Sahibi Nereleri Ayarlayabilir?

Oda sahipleri odalarının arka plan resmini, odaya misafirlerin girişlerini açma kapama, oda ismi ve açıklaması gibi birçok özelliği bulunmaktadır.Bunların tamamını telefon ve bilgisayar üzerinden kolayca yapabilecektir. Çünkü sitemiz mobil sohbet uyumlu bir sitedir.

Sohbetyeri iyi sohbetler diler.

Sohbet

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 270 defa

Kategori: Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2022

3 Yorumlar
Işık

Kalitelinin ve sevginin birleştiği aile sıcaklığında hepkal biz kocaman büyük bir aileyiz


Dejavu

Merhaba gerçek dostluğun arkadaşlığın Samimiyetin Olduğu Seviyeli Sohbet sitesi Üyeleri ile birlikte sıcak kanlı kisilerle dolu güzel bir sohbet sitesi Herkese tavsiye ederim


EsMerr

1 numara seviliyorsunuz. :)


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50