Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri

Sohbet Siteleri Sesli Görüntülü Mobil Destekli Kameralı Chat Yerleri

Sohbet insanların bir araya gelerek dostça, arkadaşça vb. şekilde konuşarak zaman geçirmelerine denilmektedir.

Günümüzde insanlar gerçek hayattan ziyade sanal ortamlarda daha yaygın olarak kullanmaktadırlar.

Bu nedenle çeşitli sohbet siteleri türleri ve yazılımları karşımıza çıkmaktadır.

Sohbet Sistemleri

Size en uygun sohbet sistemlerini bulmanın yolları Google arama motoruna istediğiniz sohbet türünü aratmak en kolay yol olacaktır. Şimdi gelin bunları birlikte kuruluş amaçları ve türlerine göre inceleyelim.

Bunlar başlıca birbirinden farklı olan ancak hepsi aynı amaç çerçevesinde kullanılmaktadır.

Sesli sohbet

Sadece bilgisayar kullanıcılarının kullanabildiği ve üyelik kaydının isteğe bağlı olduğu sesli sohbet odalarında bulunan mikrofon sayesinde bu ismi almış ve günümüze kadar gelmiştir. Mikrofonu alan kişinin müzikler ve odada bulunan kişilere konuşarak hitap edebilmektedir. O kişi haricinde bulunan kişiler yazarak o kişiye eşlik etmektedir. Mikrofon süresi bittiğinde sıradaki kullanıcı mikrofonu alarak devam etmektedir.

Mobil Sesli Sohbet

Yukarda belirtmiş olduğum örnekte bilgisayar kullanıcılarının aradığı tür bulunmaktadır. Bu sistem ise hem bilgisayar hem mobil cihazlar destekli olduğu için ve mobil cihaz kullanıcıları sürekli bu şekilde arayarak erişim sağladığı için bu isimle genel olarak adlandırılmaktadır. Sizde mobil cihaz ile arama yaparsanız. Bunu tercih edebilirsiniz. Kısaca ilk örneğin mobil versiyonu diyebiliriz.

Kameralı Sohbet

Bu sistem önceki iki örnekten çok daha farklı şekilde işlemektedir. İnsanların kamera ve mikrofon özellikleri bulunan cihazlar ile giriş yaparak. Rasgele veya belirli kullanıcılar ile eşleşme sağlayarak. Kameralı sohbet sağladıkları için genellikle bu isimle aranmaktadır. 

Yazılı Sohbet

İnsanların daha gizliliğe önem verdiği ve sadece bir kullanıcı belirleyerek diğer insanlar ile yazışarak zaman geçirdikleri sistemler olarak bilinmektedir. Sizlerde diğer insanların sesinizi veya sizi görmelerini istemiyorsanız. Bu şekilde arama yaparak size en uygun olan siteyi bulabilirsiniz.

Sohbet Siteleri Güvenli midir?

Siz ne kadar bilgi verirseniz karşıdaki insan sizi o kadar tanıyabilir. Her insan iyi veya her insan kötü diye bir yaklaşım tabi ki yanlış olur. Bu nedenle kısa sürede tanıştığınız insanlara kişisel bilgilerinizi vermenizi öneriyoruz.

Hangi bilgilerimi gizli tutmam gerekir?

Yeni tanıştığınız insanlara şu bilgileri vermekten kaçının.

  • Kimlik bilgileri
  • Ev adresi
  • İş adresi
  • Telefon numarası
  • Gerçek adınız ve soyadınız

Bu bilgileri vermeden güvenli şekilde sohbet edebilirsiniz.

Üye olmak zorunda mıyım?

Her site farkı kodlamalar ile kullanıcılara sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz site üyelik sistemi varsa bu sizin kullanıcı adınızı koruma altına almanızı sağlamak için yapılmış olabilir. Böylece başka biri sizin kullanıcı adınız ile giriş yaparak siz gibi sohbet odalarına katılamaz.

Üye olmanın sizin açınızdan hiç bir sakıncası yok. Yine de sahte bilgiler ile formu doldurarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz.


Yazar: admin

Görüntüleme: 234 defa

Kategori: Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 03 Nisan 2022

4 Yorumlar
şeref

güzel seviyeli bir ortam aile gibi olduk iyiki varsınız güzel insanlar


Ömer

Sohbet muhabbet güzel olan bir chat sitesi 👍


HayaLim

Kaliteli Sohbet Gercek ArkadaslikLiqin Bulustuqu bir ortam Site sahipleri Ve Yonetim Arkadaslarin ilgisinden dolayi tsk ediyorum


EsMerr

Gercek samimi dostlugun yerin dogru adresi Hepkal iyiki varsiniz


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50